ALIŞVERİŞ PROSEDÜRÜ

Elektronik alışveriş yapma adımları:

 

1.     Hanfendi'den sipariş verebilmek için birkaç dakikanızı alacak bir üyelik işlemi gerçekleştirebilirsiniz Üyelik gerçekleştirmek istemiyorsanız "Üyeliksiz Devam Et" veya "Facebook ile Giriş" seçeneği ile sipariş oluşturabilirsiniz.

 

2.     Satın almak istediğiniz ürünleri rengini ve bedenini belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Sepet eklenen ürünlerin adedini değiştirebilir ve kontrol edebilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin ürünü seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

 

3.     Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dâhildir.

 

4.     Alışveriş Sepetinizdeki ürünleri 4 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme, kredi kartı ile taksitli ödeme, havale/EFT ile ödeme ve Kapıda Nakit Ödeme. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

 

5.     Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Satın Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, müşterinin seçtiği anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile müşteriye ulaştırılır. Ürünler siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında kargo firması tarafından teslim edilir.

 

6.     Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

 

7.     Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

 

8.     Sipariş edilen ürünler, siparişin ödeme onayının alınmasından sonra tedarik edildiği taktirde 24 saat içerisinde Kargoya verilir. Tedariği gereken ürünler ise en geç 3 (üç) iş günü içerisinde Kargoya verilerek müşteriye ulaştırılacaktır.

 

Hava muhalefeti ve diğer mücbir sebeplerden ötürü kargo ile yaşanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.